06.12.2016

Niestety ZIKiT nie przychylił się do prośby mieszkańców o przedłużenie linii 152 do przystanku Olszanica Bory. Stwierdzono, iż przeprowadzone badania wykazały, iż obecna oferta komunikacyjna dla osiedla Bory jest wystarczająca. Również  prośba o przywrócenia przejścia dla pieszych w okolicach przystanku jest zdaniem ZIKiT-u nieuzasadniona.

Odpowiedź z ZIKITu z 29.11.2016

 

26.10.2016 

Ponawiamy wniosek do ZIKiT-u o przedłużenie linii 152 do przystanku Olszanica-Bory. Zebraliśmy około 400 podpisów, osób popierających tą inicjatywę.

autobus292

 Wniosek o przedłużenie lini 152 do przystanku Olszanica Bory


 

ZIKiT zwięszy częstotliwość lini 252 do 30 minut. 

Odpowiedź z ZIKITu z 08.09.2016


Nie tylko my walczymy o autobus !

Otrzymaliśmy informacje iż do ZIKIT-u wpływają petycje nie tylko od mieszkańców osiedla Olszanica-Bory ale również od innych użytkowników linii 252, którym wprowadzone zmiany utrudniły lub wręcz uniemożliwiły dojazd do pracy.  

Petycja

Walczymy o autobus !

Poniżej zamieszczamy pisma jakie wysłaliśmy do ZIKiT-u i otrzymaną od nich odpowiedzi.

Pierwsze pismo Stowarzyszenia do ZIKiTu

Drugie pismo Stowarzyszenia do ZiKiTu

Pismo Rady Dzielnicy

Odpowiedź z ZIKITu 19.08.2016

 


Dnia 29.08.2016 r. na przystanku Olszanica Bory odbyło się spotkanie z przedstawicielami ZIKiT-u, Stowarzyszenia Mieszkańców Olszanicy oraz Dzielnicy VII Zwierzyniec. Podczas spotkania przedstawiono tragiczną sytuację jaka istnieje od dnia 06.08.2016 roku po likwidacji 292.


Do końca przyszłego tygodnia tj. do 09.09.2016 przedstawiciele ZIKiTU zobligowali się do przedstawienia jakiejś propozycji dotyczącej zwiększenia częstotliwości kursowania linii 252, po obserwacji sytuacji w pierwszych dniach września. Niestety do propozycji przedstawionych przez Stowarzyszenie w pismach, Pan Dyrektor Łukasz Franek nie odniósł się w sposób pozytywny.
Jak tylko dotrze do nas pismo z ZIKiT-u zorganizujemy spotkanie zainteresowanych osób w celu ustalenia co robimy dalej.

Osoby zainteresowane podjęciem działań w tej sprawie prosimy o kontakt na jeden z adresów:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Poniżej linki do artykułów dotyczących linii 292.

Dziennik Polski

Nasze Miasto

Gazeta Krakowska