Kompleks Boisk Sportowych na naszym osiedlu powstał po wieloletnich staraniach o budowę boiska na którym dzieci, młodzież i starsi mieszkańcy Olszanicy mogliby spędzać aktywnie czas. Obiekt został wybudowany na gminnym terenie za miejskie pieniądze i oczywiście dla mieszkańców. Po otwarciu mieszkańcy mieli do niego dostęp przez miesiąc a później obiekt został przekazany prywatnemu administratorowi który prowadzi na nim zajęcia swojej szkółki piłkarskiej. W tygodniu w trakcie zajęć szkolnych - lekcji wychowania fizycznego korzystają z niego dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Sióstr Pijarek. Dla mieszkańców obiekt dostępny jest po dwie godziny w sobotę i niedzielę. Niestety boisko wybudowane dla mieszkańców większość czasu jest dla nich zamknięte. Wszelkie starania prowadzone od wiosny 2015r dotyczące zwiększenia dostępności boiska dla okolicznej ludności nie przyniosły satysfakcjonującego rozwiązania.

 

W ramach stowarzyszenia prowadzone są rozmowy(od grudnia 2015r) z Zarządem Infrastruktury Sportowej i obecnym administratorem mające na celu umożliwienie korzystanie z kompleksu boisk mieszkańcom osiedla. Po ostatnim spotkaniu pojawiła się nadzieja na pozytywne dla nas rozstrzygnięcie sprawy. Mamy nadzieję, że do wiążących decyzji dojdzie jeszcze w tym miesiącu aby w czasie kiedy pogoda zachęca do aktywności fizycznej boisko nie stało zamknięte. O wszelkich ustaleniach będziemy informować na bieżąco. 

 

Tą kontrowersyjną sprawą zainteresowano również media:  Radio Kraków , naszemiasto.pl, Gazeta Krakowska 

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/nowiutkie-boisko-w-olszanicy-jest-zamkniete-dla-mieszkancow-na-cztery-spusty-foto/

 http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/6240126,krakow-miasto-zbudowalo-boiska-krakowianie-musza-placic-wideo,id,t.html

cdn